Εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο στο AXA – Allianz που τελείωσε ισόπαλο 2-2 με την ΑΧΑ να κερδίζει την θέση της στους ημιτελικούς του 2020 ΠΑΣΦΕ League Cup. Στην τετράδα και ο Φουφόπουλος με ακόμα δύο θέσεις των ημιτελικών να κρίνονται την επόμενη αγωνιστική..

Ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι διεξήχθη την 2η αγωνιστική του ΠΑΣΦΕ League Cup με την ΑΧΑ να ισοφαρίζει με πέναλτι στις καθυστερήσεις και να προκρίνεται δια …πυρός και σιδήρου στα ημιτελικά. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος που δεν είχε σπουδαίο ρυθμό και ένταση, το δεύτερη μέρος υπήρξε τουλάχιστον συναρπαστικό με πολλές φάσεις και εκπληκτικές ευκαιρίες εκατέρωθεν!  Η Allianz ήθελε μόνο νίκη για να περάσει στην επόμενη φάση και μάλιστα κατάφερε να προηγηθεί με 1-0 και 2-1 με την ΑΧΑ να ισοφαρίζει δύο φορές μέσα στο τελευταίο τρίλεπτο του αγώνα το οποίο αποδείχτηκε παντελώς …ακατάλληλο για καρδιακούς!  Το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ηλία Ασημακόπουλου στα τελευταία …δευτερόλεπτα του ματς ήταν εκείνο που έκρινε στις λεπτομέρειες την πρόκριση υπέρ της ΑΧΑ. Νίκες στα χαρτιά για Φουφόπουλο και Ευρωπαϊκή πίστη με την τελευταία να παίζει κάτι σαν …τελικό την ερχομένη Δευτέρα κόντρα στην …γνώριμη Eurolife!