Σχηματίστηκε η τετράδα των ημιτελικών του κυπέλλου ΠΑΣΦΕ με την μάλλον …αναμενόμενη σύνθεση καθώς Φουφόπουλος, Hellas direct, Εθνική ασφαλιστική και Ευρωπαϊκή πίστη θα διεκδικήσουν τον τελευταίο τίτλο της περιόδου…

1ος ΟΜΙΛΟΣ: Φουφόπουλος – Υδρόγειος 6-2  (Generali  ρεπό)

“Καθάρισε” νωρίς τη δουλειά ο πρωταθλητής ΠΑΣΦΕ Φουφόπουλο παρότι απέναντι του βρήκε μία δυνατή και ποιοτική ομάδα. Η Υδρόγειος προηγήθηκε στο σκορ και για περίπου μισό ημίχρονο προβλημάτισε τους νέους πρωταθλητές οι οποίοι μόλις ανέβασαν τους ρυθμούς και τα τρεξίματα τους γύρισαν το ματς και πήραν στο τέλος και ένα καθαρό σκορ. Κορυφαίοι για τους νικητές  οι Φερμελής και Ανδρέας Φουφόπουλος που βρέθηκαν σε σπουδαία βραδιά…

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Φουφόπουλος 6β. (9-3), Υδρόγειος 3β. (6-7), Generali 0β. (2-7)

2ος ΟΜΙΛΟΣ: Allianz Trade – Εθνική ασφαλιστική  2-4  (ΕΞ’ ΑΝΑΒΟΛΗΣ: Allianz Trade – Carglass®  11-6)

Φοβερό ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες υψηλού επιπέδου με γρήγορο και ποιοτικό ποδόσφαιρο (ήταν και το ζευγάρι του τελικού κυπέλλου 2020 όπου η Allianz Trade με την ονομασία Hermes είχε επικρατήσει κατακτώντας το τρόπαιο). Η Allianz Trade προηγήθηκε δύο φορές στο πρώτο μέρος με τον Πέτρο Χαλβατζή και ισάριθμες ισοφάρισε η Εθνική ασφαλιστική που έδειξε να βρίσκει περισσότερες δυνάμεις και ενέργεια στο β’ μέρος και πήρε τη νίκη με κορυφαίους τους Τακτικό και Μωϋσίδη που πέτυχαν από δύο γκολ.  ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ      Η Allianz Trade κατάφερε λίγες ημέρες αργότερα πάντως να εξασφαλίσει τη δεύτερο θέση του ομίλου με τη νίκη της 11-6 κόντρα στη Carglass® η οποία έδειξε για ακόμα μία φορά στη φετινή αγωνιστική περίοδο ότι είναι ένα σύνολο από το οποίο απουσιάζει η ισορροπία καθώς διαθέτει επιθετικό ταλέντο αλλά και σημαντική αμυντική αδυναμία. Εντυπωσιακός και πάλι ο Πέτρος Χαλβατζής με έξι (!) γκολ ενώ σπουδαία απόδοση έπιασε κι ο Απόστολος Μίχος που σημείωσε χατ-τρικ… ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Εθνική ασφαλιστική 6 β. (12-3), Allianz Trade 3 β. (13-10) Carglass®  0β. (7-19)

3ος ΟΜΙΛΟΣ:  Hellas direct – Marsh  1-4    (Howden ρεπό)

Συγκλονιστική εξέλιξη και σε αυτό το γκρουπ με τη Marsh να επικρατεί με 4-1 και να μένει έξω στην ισοβαθμία καθώς χρειαζόταν νίκη με τέσσερα γκολ διαφορά! Η Hellas direct προηγήθηκε με τον Μιχάλη Πράσινο αλλά η ισοφάριση του Ηλία Προτασοφ άλλαξε τις ισορροπίες και την ψυχολογία του ματς με τους τυπικά φιλοξενούμενους να ξεκινούν αντεπίθεση διαρκείας και να κυριαρχούν στο τερέν, δεν κατάφεραν ωστόσο να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε την πρωτιά και τη πρόκριση στα ημιτελικά μένοντας δεύτεροι σε τριπλή ισοβαθμία εξαιτίας της απρόσμενης ήττας από τη Howden την αμέσως προηγούμενη αγωνιστική!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΊΛΟΥ: Hellas direct 3β. (7-5), Marsh 3β. (6-4), Howden 3β. (4-8)

4ος ΟΜΙΛΟΣ: Ευρωπαϊκή πίστη – UpcoMinds  4-1,   Νέος Ποσειδών  – ERGO   1-5

Μαθημένη στα …δύσκολη η Ευρωπαϊκή πίστη πέτυχε την ανατροπή στο β’ ημίχρονο και πήρε μία άνετη τελικά νίκη με 4-1 που την οδήγησε στον ημιτελικό του κυπέλλου ΠΑΣΦΕ. Η UpcoMinds είναι ένα αξιόμαχο σύνολο με καλή ποδοσφαιρική βάση και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-0 (ήθελε μόνο νίκη) δημιουργώντας προϋποθέσεις …θρίλερ με την πιο ‘‘μπαρουτοκαπνισμένη‘‘ και περισσότερο μαθημένη σε τέτοιου τύπου ματς Ευρωπαϊκή πίστη να πετυχαίνει την …ολική επαναφορά στο β’ ημίχρονο με ηγέτη τον …συνήθη ύποπτο Λεωνίδα Πρίφτη (2 γκολ) ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

Στο άλλο ματς του γκρουπ είχαμε δύο ….όψεις του ‘‘νομίσματος‘‘ με ένα αμφίρροπο πρώτο μέρος και μία καθαρή κυριαρχία της ERGO στο β’ ημίχρονο που με ηγέτη το Δρογκούλα (χατ τρικ) γύρισε εντυπωσιακά το ματς με τις δύο ομάδες να αποχαιρετούν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στην τρέχουσα σεζόν, με μία ‘‘γλυκιά‘‘ γεύση η ERGO και με την ηθική ικανοποίηση της ανακήρυξης της σε “ομάδα Fair – Play” της περιόδου ο Νέος Ποσειδώνας … ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΊΛΟΥ: Ευρωπαϊκή πίστη 9β. (14-5), UpcoMinds 4β.(5-5), ERGO 4β. (9-6), Νέος Ποσειδών 0β. (2-14)