Επιθεώρηση Φουφόπουλου και Ευρωπαϊκή πίστη θα αναμετρηθούν στον τελικό κυπέλλου ΠΑΣΦΕ  στις 19 Μαϊου στα γήπεδα “Paradise Park” με τον Φουφόπουλο να στοχεύει στην κατάκτηση του νταμπλ και την Ευρωπαϊκή πίστη στην επιστροφή στους τίτλους μετά από μία τριετία…

Φουφόπουλος – Hellas direct  1-0

Ένα γκολ του …μπαλαντέρ και πιστού ‘‘στρατιώτη‘‘ της ομάδας Σάββα Κυριακού λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου δημιούργησε την …ειδοποιό διαφορά και έδωσε τη νίκη στους φετινούς πρωταθλητές ΠΑΣΦΕ που θα διεκδικήσουν φέτος το πρώτο νταμπλ της ιστορίας τους. Ο Φουφόπουλος έδειξε από το πρώτο λεπτό ότι ήταν αποφασισμένος για τη νίκη και έδειξε καλύτερη και πιο επιθετική αγωνιστική εικόνα απειλώντας ως επί το πλείστον με τν Ουίλι Βέρβερη (απών ο Τουμπακάρης) αλλά το πολύτιμο γκολ πέτυχε ο Σάββας Κυριακού που προωθήθηκε σε μία κόντρα επίθεση των ‘‘γαλάζιων‘‘ μετά από ωραίο και γρήγορο συνδιασμό Πελεκούδα – Ανδρέα Φουφόπουλου. Στο β’ μέρος η Hellas direct (αρκετές απουσίες) ρίσκαρε και ανέβασε πιο ψηλά τις γραμμές της, δεν κατάφερε όμως να μετατρέψει σε γκολ τις φάσεις της ενώ και ο Φουφόπουλος θα μπορούσε να έχει πετύχει δεύτερο γκολ στις επικίνδυνες αντεπιθέσεις του. Το τελικό 1-0 σήμανε και την πρόκριση του Φουφόπουλου στον τελικό κυπέλλου με την Hellas direct πάντως να αποχαιρετά με υψηλό αγωνιστικό πνεύμα τη φετινή σεζόν… ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

Ευρωπαϊκή πίστη – Εθνική ασφαλιστική  4-3

Από τα κλασικά παιχνίδια που υπενθυμίζουν το πόσο συγκλονιστικό σπορ είναι το ποδόσφαιρο! Η Ευρωπαϊκή πίστη ήταν η πιο πειθαρχημένη αγωνιστικά ομάδα στο τερέν με την Εθνική ασφαλιστική να δείχνει πως έχει ‘‘αδειάσει‘‘ από την υπερπροσπάθεια όλη τη σεζόν με ένα ‘‘κοντό‘‘ ρόστερ που δεν της επιτρέπει να έχει ενέργεια σε καίρια σημεία της σεζόν. Μετά από ένα σχετικά μοιρασμένο πρώτο δεκάλεπτο (1-0 Λεωνίδας Φώτης, 1-1 Γ.Τακτικός), η Ευρωπαϊκή πήρε ξεκάθαρα το τιμόνι του αγώνα και έφτασε να προηγείται μέχρι και 4-1 στο β’ μέρος αποδίδοντας εντυπωσιακό ποδόσφαιρο στο τερέν! Στο τέλος έδειξε μία αδικαιολόγητη χαλάρωση που επέτρεψε στην πάντα επικίνδυνη και με επιθετική ποιότητα Εθνική ασφαλιστική να μειώσει σε 4-3 και να χάσει και μια καλή ευκαιρία για την ισοφάριση! Με … αγχωτικό λοιπόν τρόπο η Ευρωπαϊκή πίστη (τελευταίος της τίτλος το ΠΑΣΦΕ League Cup 2020) επιστρέφει σε τελικό κυπέλλου μετά από τέσσερα χρόνια καθώς το 2019 είχε κατακτήσει το νταμπλ, στόχο που κυνηγάει ο προσεχής της αντίπαλος στον τελικό, Φουφόπουλος!   ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ