2η αγωνιστική (30/10/17)

από | Νοέ 1, 2017

Εθνική Ασφαλιστική – AXA 7-1
Το δύο στα δύο πέτυχε στο ξεκίνημα του φετινού πρωταθλήματος η Εθνική Ασφαλιστική και …συνεχίζει! Ο “σταρ” της ομάδας Διονύσης Παπαδάτος καθώς και ο φορμαρισμένος Γιάννης Τακτικός πετυχαίνοντας από δύο γκολ ο καθένας, οδήγησαν τους περσινούς κυπελλούχους ΠΑΣΦΕ στον θρίαμβο. Σχεδόν …ανεξήγητη η κατάρρευση της ΑΧΑ που παρά τις απουσίες της έδειχνε εντελώς έξω από τα νερά της και έχασε δίκαια το ματς.

Δείτε το φύλλο αγώνος

Ευρωπαϊκή Πίστη – Allianz 4-2
Μετά την ήττα της πρεμιέρας η Ευρωπαϊκή Πίστη έδειξε να συνέρχεται και να φτάνει στην πρώτη φετινή επίσημη νίκη της. Με τον εκπληκτικό Βασίλη Κανδρή να σημειώνει χατ-τρικ οι πρωταθλητές του 2016 πήραν δίκαια το τρίποντο έχοντας προηγηθεί με 3-2 στο ημίχρονο. Η Allianz όχι μόνο πάλεψε το ματς αλλά θα μπορούσε αν ήταν πιο τυχερή να διακδικήσει κάτι καλύτερο αλλά σε κρίσιμα σημεία του ματς της έλειπε το καθαρό μυαλό και η ψυχραιμία, έδειξε όμως ότι σαν ομάδα έχει στοιχεία που αργά ή γρήγορα θα την ανεβάσουν βαθμολογικά.

Insurancemarket.gr – Φουφόπουλος ΕΠΕ 1-2
Πολύ κλειστό και επιφυλακτικό ματς από τις δύο ομάδες που πρόσεχαν κυρίως την άμυνα τους και πολύ λιγότερο την δημιουργία παιχνιδιού. Στο δεύτερο μέρος και οι δύο …ξεθάρρεψαν με την Insurancemarket να προηγείται με το γκολ που πέτυχε ο Χρήστος Ξαγοράρης, στην συνέχεια όμως η έλειψη ενέργειας και φρεσκάδας έφερε τους νικητές πιο κοντά στην περιοχή τους και με τα γκολ των Ανδρέα Φερμελή και Νίκου Μουστάκη ήρθε η ανατροπή στο φινάλε!

ERGO – AIG 6-2
Δίκαιη νίκη για τους “κόκκινους” που είναι εμφανές πως από πέρσι έχουν χτίσει χαρακτήρα μεγάλης ομάδας που ξέρει πως να αντιδράει στις δυσκολίες. Μετά το εντυπωσιακό come-back της πρεμιέρας με την Metlife, οι περσινοί πρωταθλητές έκαναν επίδειξη δύναμης στο δεύτερο ημίχρονο (3-2 στο πρώτο) έχοντας έξι διαφορετικούς σκόρερς! Η AIG από την πλευρά της ενώ και στην πρεμιέρα έδειξε ότι έχει ποιότητα ακόμα δεν είναι δεμένο σύνολο και …επιφυλάσσεται για το μέλλον…