Η πρωταθλήτρια χειμώνα Ευρωπαϊκή Πίστη είχε εξασφαλίσει πρόωρα την πρωτιά στην κανονική περίοδο και απόλαυσε το ρεπό της ξένοιαστη ενώ ο Φουφόπουλος “κλείδωσε” την δεύτερη θέση με άνετη νίκη. Το πλεονέκτημα της …έδρας κέρδισαν με το …σπαθί τους ενόψει των πλέι-οφ προημιτελικών η ERGO με την Metlife…

Φουφόπουλος – Allianz 7-0

Εύκολη και απολύτως δίκαη η νίκη για την ομάδα του Φουφόπολου που οριστικά πλέον κατέκτησε την δεύτερη θέση και ετοιμάζεται για τους πλέι-οφ προημιτελικούς. Σε σπουδαία βραδιά το αρχισκόρερ Ουίλιαμ Βέρβερης με τέσσερα γκολ (και αρκετές αλλαγές για τους νικητές που προφύλαξαν ποδοσφαιριστές) την ώρα που πάντως το τελικό σκορ ξεκάθαρα αδικεί την Allianz η οποία βάση απόδοσης και τελικών φάσεων που δημιούργησε εδικαιούτο τουλάχιστον δύο-τρία τέρματα.

Δείτε το φύλλο αγώνα

ERGO – Insurancemarket 2-0

Δεν ήταν εύκολη η επικράτηση των περσινών πρωταθλητών που πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και κατέκτησαν το τρίποντο που τους εξασφάλισε το πλέονέκτημα στους προημιτελικούς και τελικά την 3η θέση στην κατάταξη. Πολύ οργανωμένη αμυντικά η Insurancemarket που όμως δεν κατάφερε να αποδώσει στο δημιουργικό κομμάτι του παιχνιδιού…

METLIFE – AXA 3-1

Ασφαλώς ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα η Metlife κατέκτησε δίκαια τη νίκη σε ένα παιχνίδι πάντως που είχε ιδιαιτερότητες και …απρόοπτα. Συγκεκριμένα στα μισά του δευτέρου μέρους η καταρακτώδης βροχή έφερε την προσωρινή διακοπή του ματς (στο 2-0), με την επανέναρξη όμως η ΑΧΑ βελτιώθηκε μειώνοντας το σκορ ενώ είχε και δοκάρι με τον Jimeno για να ισοφαρίσει προτού οι νικητές πετύχουν τρίτο γκολ.

AIG – Εθνική Ασφαλιστική 4-4 (διεξήχθη 26 Μαρτίου)

Εντυπωσιακό πραγματικά ματς ανάμεσα σε δύο πολύ ορεξάτες ομάδες να αποδώσουν καλό και γρήγορο ποδόσφαιρο. Απόλυτη ισορροπία στο σκορ (2-2 και στα …δύο ημίχρονα!) με τον “κάπτεν” Κουβαρδά να ισοφαρίζει για την Εθνική Ασφαλιστική στα τελευταία λεπτά της συνάντησης

METLIFE – ΑΙG 4-3 (εξ’αναβολής 17ης αγωνιστικής, διεξήχθη 21 Μαρτίου)

Δεν ήταν εύκολο για την ομάδα της Metlife να παίξει δεύτερο επίσημο ματς μέσα σε τρεις μέρες (Δευτέρα – Τετάρτη)! Εστω κι έτσι πάντως πήρε τους βαθμούς της νίκης με την AIG να αποδίδει εξαιρετικά ειδικά στο πρώτο μέρος όπου προηγήθηκε με 2-0 (2-1 ημίχρονο) με τους νικητές να ανατρέπουν τελικά την κατάσταση με 3-2 και τελικά 4-3 αν και ο Μανωλάκος της AIG είχε δοκάρι στο 3-3!