Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Insurance Market που ανεβαίνει ραγδαία τα …σκαλιά της βαθμολογίας, συνεχώς βελτιωμένη και η Hellas Direct στη συναρπαστική ισοπαλία με την Ευρωπαϊκή πίστη…

Hellas direct  – Ευρωπαϊκή πίστη  3-3

Χορταστικό ματς με τις δύο ομάδες να αποδίδουν κατά διαστήματα εξαιρετικό ποδόσφαιρο και η κάθε μία θα μπορούσε αν αξιοποιούσε τις στιγμές της να πάρει το ματς. Τρομερές εναλλαγές στο πρώτο ημίχρονο: 0-1, 2-1, 2-3 και με ένα δοκάρι για κάθε ομάδα (Πρίφτης – Ιατρίδης) με την Hellas Direct να ισοφαρίζει στο δεύτερο ημίχρονο με ψύχραιμη εκτέλεση πέναλτι του Κουτσογκίλα.  Απίστευτο το τελευταίο δίλεπτο με τον Πράσινο να έχει δοκάρι για την Direct και στο επόμενο λεπτό διπλή ευκαιρία για την Ευρ.πίστη με τετ-α-τετ και δοκάρι του Λεωνίδα Πρίφτη αλλά φαίνεται πως τελικά ήταν …γραφτό να μην υπάρξει νικητής σε αυτή την υπέροχη αναμέτρηση…

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

Insurance Market    –  Generali   7-4

Τεράστιο ματς με τρομερό ρυθμό και ταχύτητα και πραγματικό ντέρμπι για …ενάμιση ημίχρονο με την Insurance Market να κατακτά ακόμα τρεις βαθμούς εντυπωσιάζοντας με την σταθερή άνοδο της και φτάνοντας παράλληλα  στην δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα. Μία νίκη που μάλιστα μοιάζει πλέον να την εδραιώνει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα αν και ακόμα έχουμε δρόμο μέχρι να φτάσουμε στα πλέι οφ. Ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος ενώ μέχρι τα μισά του δευτέρου ημιχρόνου όταν και το σκορ ήταν στο 4-4 το πράγμα έδειχνε πως θα πάει για φινάλε θρίλερ και ότι το ματς θα κριθεί στο γκολ. Κάπου εκεί όμως ήρθαν οι τραυματισμοί για τη Generali που αναγκάστηκε από ένα σημείο και μετά να παίξει με παίκτη λιγότερο με την Insurance Market να επικρατεί τελικά με 7-4 έχοντας κορυφαίο τον Ηλία Τζεμόπουλο που σημείωσε πέντε γκολ!