Αν και είμαστε μόλις στη 2η αγωνιστική, μόνο η Allianz κατάφερε να κάνει το απόλυτο των νικών με σημαντική νίκη στο ντέρμπι με τον Φουφόπουλο. Χαμογέλασαν και οι ERGO, Mondial και Howden…

Στη …μια φάση κρίθηκε το ντέρμπι Φουφόπουλος – Allianz με τους τυπικά φιλοξενούμενους να επικρατούν με το “πολύτιμο” γκολ του Γιώργου Σερέτη στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς επιθετικές ιδέες και από ένα σημείο και μετά με την κούραση να είναι ακόμα ένας αντίπαλος, οι περσινοί κυπελλούχοι δεν κατάφεραν να απαντήσουν μένοντας “άσφαιροι” επιθετικά.

Νικήτρια η ERGO σε ένα άλλο …παραδοσιακό ντέρμπι της βραδιάς επικρατώντας πέρα για πέρα δίκαια της υποτονικής Generali που βρέθηκε σε κακή βραδιά. “Πολυβόλο” η Mondial, προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο της Υδρογείου με τριάδα …φωτιά Τζώρτζη-Κακλαμάνο-Αλικάι και παρότι οι αντίπαλοι στο β’ μέρος ισορρόπησαν μείωσαν σε 4-2, εν συνεχεία κουράστηκαν ελλείψει αλλαγών κι έτσι ήρθε το εντυπωσιακό 6-2 για τους “κόκκινους”.

Πρώτη νίκη της Howden μετά από …μήνες με το άκρως παραγωγικό 7-4 απέναντι στην Eurolife που είναι μία εντελώς καινούργια ομάδα και χρειάζεται χρόνο για να “δέσει”. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 6-1 στο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο ένιωσαν την …απειλή των αντιπάλων που μείωσαν σε 6-4 αλλά κάπου εκεί τους τελείωσε η …βενζίνη! Ματσάρα η ισοπαλία Marsh – Εθνικής που τελείωσε δίκαια με το ισόπαλο 2-2 με την κάθε αντίπαλο να παίρνει από μία φορά το προβάδισμα στο σκορ. Οριακή τέλος νίκη της NN Hellas απέναντι στην Hellas direct σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε δύο λεπτά πριν το φινάλε με το νικητήριο γκολ του ‘‘ήρωα της τελευταίας στιγμής‘‘ Λευτέρη Μαυρίκου.