Πολλά θα κριθούν την 3η και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του κυπέλλου ΠΑΣΦΕ καθώς αρκετές ομάδες διεκδικούν πρόκριση στους ημιτελικούς. Μεγάλες νίκες για Howden και UpcoMinds, όταν σοβαρεύτηκαν πήραν τη νίκη Φουφόπουλος και Ευρωπαϊκή…

1ος ΟΜΙΛΟΣ: Φουφόπουλος – Generali   3-1  (Υδρόγειος ρεπό)

Το καλύτερο φετινό της ημίχρονο έκανε η Generali που προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο μέρος και έβαλε δύσκολα στους πρωταθλητές με πολύ καλό τακτικά παιχνίδι αλλά και φουλ αγωνιστικότητα και συγκέντρωση σε όλα τα σημεία του τερέν. Ο Φουφόπουλος χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να συνέλθει από το “jet lag” της κατάκτησης του πρωταθλήματος και με …συνοπτικές διαδικασίες να αποκαταστήσει την τάξη στον αγωνιστικό χώρο…  ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΊΛΟΥ: Υδρόγειος 3β. (4-1), Φουφόπουλος 3β. (3-1), Generali 0β. (2-7)

2ος ΟΜΙΛΟΣ: Allianz Trade – Carglass®  ΑΝΑΒΟΛΗ ΓΙΑ 01 ΙΟΥΝΙΟΥ (Εθνική ασφαλιστική ρεπό)

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΊΛΟΥ: Εθνική ασφαλιστική 3 β. (8-1), Carglass®  0β. (1-8)

3ος ΟΜΙΛΟΣ:  Howden – Marsh  3-2    (Hellas direct ρεπό)

Τεράστια νίκη σε ένα ματς με απίστευτο φινάλε για την ομάδα της Howden που το γύρισε ‘‘τούμπα‘‘ στα τελευταία λεπτά! Η κούραση της Marsh από τον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος μόλις τέσσερις ημέρες πριν αλλά και οι απουσίες σημαντικών της παικτών έφεραν αρκετά προβλήματα στη χημεία και τη συνολική γενικότερα εικόνα της ομάδας στο τερέν. Ανατροπή στην …ανατροπή σημειώθηκε στο παιχνίδι (1-0, 1-2, 3-2!) με τους νικητές να δίχνουν στο φινάλε μεγαλύτερη διάθεση και δίψα για τους τρεις βαθμούς…  ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΊΛΟΥ: Hellas direct 3β. (6-1), Howden 3β. (4-8), Marsh 0β. (2-3)

4ος ΟΜΙΛΟΣ: Ευρωπαϊκή πίστη – ERGO   4-3, Νέος Ποσειδών – UpcoMinds 0-3

Ένα πραγματικά περίεργο ματς που το τελικό σκορ δεν αντανακλά πλήρως τη μορφή και την ατμόσφαιρα του στη διάρκεια των δύο ημιχρόνων. Στο πρώτο μέρος οι νικητές προηγήθηκαν 2-0 και στο δεύτερο μέρος εδραίωσαν ακόμα περισσότερο την κυριαρχία τους στο γήπεδο, στο τέλος όμως επήλθε μία λογική χαλάρωση που επέτρεψε στην ERGO να δείξει στοιχεία από την ποιότητα που διαθέτει ως ομάδα και να αγχώσει τους τυπικά γηπεδούχους που είχαν κάνει rotation ώστε να ξεκουράσουν παίκτες ενόψει της συνέχειας του κυπέλλου…   ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

Όσο περνάει ο χρόνος είναι υπέρ της ‘‘νεοφώτιστης‘‘ UpcoMinds που προηγήθηκε 1-0 στο ημίχρονο αλλά στο β’ μέρος βρήκε καλύτερη χημεία και ρυθμό στο τερέν προηγούμενη με 3-0 και θέτοντας πλέον υποψηφιότητα ακόμα και για την πρώτη θέση του ομίλου αν πάρει το ματς με την Ευρωπαϊκή πίστη στην 3η αγωνιστική. Ο Νέος Ποσειδών ήταν άτυχος στις στιγμές που έφτασε κοντά στο γκολ ενώ μετά τη λήξη οι παίκτες του παρέλαβαν το βραβείο Fair Play της φετινής σεζόν καθώς δέχτηκαν τις λιγότερες κάρτες στη διάρκεια του πρωταθλήματος…  ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΊΛΟΥ: Ευρωπαϊκή πίστη 6β. (10-4), UpcoMinds 4β.(4-1), ERGO 1β. (4-5), Νέος Ποσειδών 0β. (1-9)