Νίκη που “κλειδώνει” την δεύτερη θέση της κανονικής περιόδου για τον Φουφόπουλο, τρίποντο γοήτρου της ERGO απέναντι στην Ευρωπαϊκή Πίστη στο ντέρμπι των δύο τελευταίων πρωταθλητών ΠΑΣΦΕ…

Φουφόπουλος – Εθνική Ασφαλιστική 4-1

Τεράστια νίκη που σε μεγάλο βαθμό κρίνει την δεύτερη θέση για τον Φουφόπουλο που ήταν φανερά καλύτερος και κατέκτησε δίκαια το τρίποντο. Μπήκε δυνατά, είχε πολύ περισσότερη ενέργεια διάθεση και πάθος και από την αρχή έδειξε την ανωτερότητα του στο τερέν. Η Εθνική Ασφαλιστική άργησε να μπει στο ματς ενώ λόγω έλειψης εναλλακτικών λύσεων από τον πάγκο έμεινε από δυνάμεις στο β’ μέρος, ένα φαινόμενο που παρατηρείται σχετικά συχνά φέτος και πρέπει να την προβληματίσει ενόψει των επερχόμενων πλέι-οφ

Δείτε το φύλλο αγώνα

ERGO – Ευρωπαϊκή Πίστη 3-2

Η διαφορά κινήτρου ήταν παραπάνω από εμφανής στο πρώτο ημίχρονο που οι περσινοί πρωταθλητές προηγήθηκαν με 2-0 και απόλυτα δίκαια είχαν τον έλεγχο του αγώνα και του σκορ. Η Ευρωπαϊκή Πίστη έδειχνε ελαφρώς έξω από τα …νερά της και μπήκε στο παιχνίδι μειώνοντας σε 2-1 όταν έμεινε με παίκτη παραπάνω λόγω αποβολής του Χορταριά. Τελικά η ERGO άντεξε την πίεση στο φινάλε και πήρε ένα σημαντικό τρίποντο που την ανεβάζει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα…

Insurancemarket – AXA 2-6

Ανώτερη η ΑΧΑ προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο βάζοντας το νερό στο αυλάκι για τη νίκη. Στο δεύτερο μέρος συνέχισε να επιτίθεται αλλά παράλληλα χαλάρωσε και αμυντικά με την Insurancemasket να πετυχαίνει δύο γκολ στο πλέον παραγωγικό ματς της βραδιάς

METLIFE – AIG (μετατέθηκε για τις 21 Μαρτίου)