Φυσιολογικά σε μεγάλο βαθμό τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής του νέου έτους με την ERGO να κατακτά την πιο σημαντική και δύσκολη νίκη. Εύκολο βράδι για Εθνική Ασφαλιστική και Φουφόπουλο…

AXA – Εθνική Ασφαλιστική 3-6

Ένα …κατ’ευφημισμόν ντέρμπι που όμως δεν α;ποδείχτηκε τέτοιο για περίπου ενάμιση ημίχρονο. Η Εθνική Ασφαλιστική επέστρεψε στις νίκες προηγούμενη με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο (βρέθηκε μέχρι και με 4-0 μπροστά, 4-2, 5-2, 5-3, 6-3 η διακύμανση από εκεί και μετά) με τον Γεράσιμο Μπόγρη να είναι ασταμάτητος ανοίγοντας το σκορ, τον Γιάννη Τακτικό να καθαρίζει τη νίκη με τα επόμενα δύο γκολ των “μπλε” και τον Ηλία Ασημακόπουλο να παλεύει μόνος με τα …θηρία από πλευράς κόκκινων.

Δείτε το φύλλο αγώνα

AIG – ERGO 1-2

Το πιο ισορροπημένο παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής με την ERGO να παίρνει τη νίκη εξαργυρώνοντας την υπεροχή της στο μεγαλύτερο μέρος του δευτέρου ημιχρόνου. Οι περσινοί πρωταθλητές προηγήθηκαν με το απίθανο γκολ του Χρήστου Κούκιου με τον Ανδρέα Νάτσικα να ισοφαρίζει πριν την ανάπαυλα. Με πολλές διακυμάνσεις το δεύτερο μέρος και το φινάλε …θρίλερ με το δοκάρι του Μανωλάκου για να ισοφαρίσει στα τελευταία δευτερόλεπτα!

Φουφόπουλος ΕΠΕ – Insurancemarket 9-0

Επιθετική πολυφωνία για τους νικητές που πήραν εύκολα το τρίποντο παρότι η φιλότιμη Insurancemarket είχε τις δικές της στιγμές στο ματς απειλώντας στο 0-0 (κι οχι μόνο) και μέχρι να πέσει η ψυχολογία της…

Allianz – Ευρωπαϊκή Πίστη 0-3 (α.α.) Δεν προσήλθε η Allianz