1η αγωνιστική (Τετάρτη 23.11.2016)

από | Νοέ 26, 2016

ΦΑΝΤΑΣΙΑ – ΝΟ ΝΑΜΕ ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ 7-2

Άνετη νίκη για τη Φαντασία που είχε …φαντασία και ιδέες στο παιχνίδι της, επιθετικό πλουραλισμό και διάθεση να παίξει ποδόσφαιρο αλλά μέσα σε όλα αυτά είχε και την τύχη να δει τον αντίπαλο τερματοφύλακα να τραυματίζεται με το έργο των ηττημένων από εκεί και ύστερα να γίνεται ακόμα πιο δύσκολο. Κυρίως όμως είχε και έναν …καυτό Γιώργο Ζορμπά που με τέσσερα γκολ και εξαιρετική απόδοση οδήγησε τους συμπαίκτες του στο καλό ποδαρικό της νέας σεζόν…

ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΑΧΑ 4-5

Την ώρα που οι Πάνθηρες (όνομα και …πράγμα μέχρι τότε) προηγήθηκαν με 3-0 στην διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, το ματς έμοιαζε τελειωμένο και όλοι στο τερέν άρχισαν να σκέφτονται το Τσάμπιονς λιγκ που είχε η τηλεόραση. Όλοι; Χμμμ, όχι ακριβώς. Με …μπροστάρη τον “κυνικό” Ηλία Ασημακόπουλο που βρήκε τέσσερις φορές δίχτυα, η ΑΧΑ έκανε το “επικό come back” αφήνοντας τους Πάνθηρες χωρίς τη …λεία τους! Αναμφίβολα το συγκλονιστικότερο ματς της πρεμιέρας και εννοείται πως ελπίζουμε να ακολουθήσουν κι άλλα τέτοια…

ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΠΙΣΤΗ – ΤΣΑΜΠΑΟΣ 5-1

Παλικαρίσια νίκη για την Ευρωπαϊκή Πίστη που βρήκε λύσεις σε ένα ματς το οποίο παρουσίασε πολύ μεγαλύτερες δυσκολίες σε σχέση με αυτές που ….μαρτυράει το τελικό σκορ. Το εμφατικό 5-1 των νικητών διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά (επί πολύ ώρα το σκορ ισορροπούσε στο τεντωμένο σκοινί του 2-1 και για την ακρίβεια μέχρι 5′ πριν το φινάλε!) καθώς οι αντίπαλοι ρίσκαραν όσο δεν …πήγαινε. Έτσι με ….θανατηφόρες αντεπιθέσεις οι “μπλε” μετέτρεψαν το αγχωτικό 2-1 σε ένα σκόρ …μήνυμα προς τους υπόλοιπους διεκδικητές του τίτλου.

ERGO – ΕΘΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΙΤΚΗ 3-0 Α.Α. (λόγω μή προσέλευσης αντιπάλου)