Ούτε τη φετινή αγωνιστική περίοδο έμεινε χωρίς τίτλο η Επιθεώρηση Φουφόπουλου που μετά το περσινό νταμπλ, κατακτά το κύπελλο ΠΑΣΦΕ για τρίτη συνεχόμενη σεζόν με τη νίκη 2-1 επί της Allianz Trade στον τελικό!

Δυνατο παιχνίδι από τον πρώτο λεπτό του τελικού με το Φουφοπουλο να μπαίνει λίγο καλύτερα στο γήπεδο αλλά με το πέρασμα της ώρας τα δεδομένα άρχισαν να αλάζουν. Η Allianz trade ανέβαζε λίγο λίγο την απόδοση της απειλώντας δύο φορές την αντίπαλη εστία. Σε εκείνο το χρονικό σημείο ήρθε η αντεπίθεση του Φουφοπουλου και το κερδισμένο πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ανδρέας Φερμελης για το 1-0. Η πίεση της Allianz trade άρχισε να εντείνεται με τους παίκτες του Φουφοπουλου να αμύνονται σχεδόν στο μισό γήπεδο για να υπερασπιστουν το προβάδισμα τους με τους τυπικά φιλοξενουμενους να απειλούν μόνο με μακρινά σουτ χωρίς όμως αποτέλεσμα…

Η προσπάθεια της Allianz trade για ισοφάριση συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά σε μια στιγμή …σπάνιας ολιγωρίας στην άμυνα, ο Φερμελης βρέθηκε μόνος και ανενόχλητος για να γράψει το 2-0 με εύκολο πλασέ. Γρήγορη αντίδραση με το συρτό σουτ του Χρήστου Βούτα που μειωσε σε 2-1 με την Allianz trade να ανεβάζει πάλι το … volume της πίεσης κυνηγώντας με .. λύσσα το δεύτερο γκολ! Παρά τις φάσεις που δημιούργησε δεν κατάφερε να βρει γκολ ισοφάρισης με την Επιθεώρηση Φουφόπουλου να πανηγυρίζει στο τέλος ακόμα έναν τίτλο…