Η Επιθεώρηση Φουφόπουλου πήρε το μεγάλο ντέρμπι της εξ’αναβολής 19ης αγωνιστικής που είχε αναβληθεί πρόσφατα λόγω κακοκαιρίας. Πολύ μεγάλα τρίποντα για Generali και Allianz, εύκολη βραδιά για τη Mondial…

Με MVP τον …συγκλονιστικό Ανδρέα Φουφόπουλο που σημείωσε δύο γκολ, η Επιθεώρηση Φουφόπουλου επικράτησε σε ένα νευρικό και δυνατό ματς που είχε σχετικά λίγες καλές φάσεις με σκορ 3-1 (έπαιξε με πολλές απουσίες, έχασε και πέναλτι!)  στο ντέρμπι απέναντι στην πρωτοπόρο του πίνακα Υδρόγειο και πήρε τη …ρεβάνς για την ήττα της στον πρώτο γύρο!  Ένα και …μοναδικό γκολ έκρινε το παραδοσιακό ντέρμπι της Εθνικής με τη Generali η οποία ευστόχησε με το υπέροχο γκολ του Γιώργου Αλιφέρτη στο β’ μέρος και άντεξε στην πίεση και τις ευκαιρίες των αντιπάλων για να πανηγυρίσει στο τέλος ένα μεγάλο τρίποντο.

Εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο για την Allianz/Ευρ.πίστη (‘‘σούπερ‘‘ Σακέτος με δύο γκολ!) που προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο μισό του ντέρμπι με την ERGO να …αφυπνίζεται καθυστερημένα και να μειώνει 3-2 στο φινάλε αλλά ήταν …μάλλον αργά για το κάτι παραπάνω. Εύκολα και απολύτως δίκαια η Mondial κατέκτησε το τρίποντο της νίκης απέναντι σε μία Marsh που έκανε κακό πρώτο ημίχρονο (1-5), διάστημα στο οποίο ουσιαστικά κρίθηκε και η αναμέτρηση…

MarshMondial 2-6 (ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ)

Εθνική ασφαλιστική – Generali 0-1  (ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ)

Υδρόγειος – Φουφοπουλος 1-3  (ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ)

Allianz/Ευρ.Πιστη – ERGO  3-2  (ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ)