Μετά από σχεδόν ενάμιση μήνα αγωνιστικής απραξίας λόγω εορτών, χιονιά και … “Omicron”, το πρωτάθλημα ασφαλιστικών εταιριών βρέθηκε πάλι στη σέντρα! Τα φαβορί Εθνική ασφαλιστική και Φουφόπουλος επικράτησαν στους αγώνες που είχαν αναβληθεί την 1η αγωνιστική του ΠΑΣΦΕ…

ERGO  –  Εθνική ασφαλιστική  5-10

Το πρώτο παιχνίδι του νέου έτους βρήκε νικήτρια την Εθνική ασφαλιστική σε ένα ματς όπου και οι δύο αντίπαλοι είχαν σημαντικές απουσίες. Ο εξ αναβολής αγώνας της 1ης αγωνιστικής είχε πολύ καλό αγωνιστικό ρυθμό, φάσεις, εναλλαγές και ….15 γκολ! Οι πρωταθλητές ΠΑΣΦΕ 2020 έδειξαν περισσότερο έτοιμοι αγωνιστικά και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 4-1 δείχνοντας την διάθεση τους να καθαρίσουν τη νίκη την ώρα που η ERGO παρουσιάστηκε πιο επηρεασμένη από την παρατεταμένη αγωνιστική διακοπή του πρωταθλήματος…

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

Insurance Market  –  Φουφόπουλος   2-3

Νίκη εμπειρίας και προσωπικότητας για την ομάδα του Φουφόπουλου που ήρθε στο τελευταίο λεπτό με την τρομερή κεφαλιά του …ήρωα της βραδιάς Σάββα Κυριακού. Οι νικητές χωρίς να είναι καλύτεροι στο τερέν κατάφεραν να φτάσουν στο τρίποντο εκμεταλλευόμενοι τις στιγμές και όχι τη διάρκεια στο παιχνίδι τους. Η Insurance Market έδειξε καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπο, είχε περισσότερες φάσεις για να πάρει το ματς αλλά στο τέλος η τύχη της γύρισε την πλάτη. Πρόκειται πάντως για ποιοτική ομάδα που αν έχει υπομονή θα προκαλέσει …εκπλήξεις που ίσως να μην τις περιμένουμε. Η σεζόν έχει …δρόμο ακόμα! ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ