Πρωταθλήτρια Π.ΑΣΦ.Ε. για 2η συνεχή χρονιά η METLIFE

από | Οκτ 2, 2015

Για δεύτερη συνεχή χρονιά η METLIFE είναι Πρωταθλήτρια του Π.ΑΣΦ.Ε.

Σε έναν τελικό αντάξιο του επιπέδου του πρωταθλήματος Metlife και Eurolife αναμετρήθηκαν στα ίσα μέχρι πραγματικά την τελευταία φάση, όπου προέκυψε ο πρωταθλητής Π.ΑΣΦ.Ε. 2015. Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Eurolife μόλις στην πρώτη φάση να ανοίγει το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Η απάντηση της Metlife για το 1-1 ήρθε λίγα λεπτά μετά για να κλείσει το ημίχρονο στην ισοπαλία. Πανομοιότυπα ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι με τη Eurolife όμως ήταν αυτή που δέχτηκε γκολ στην πρώτη φάση για το 2-1 από τους Πρωταθλητές. Το παιχνίδι όμως δεν είχε τελειώσει, καθώς η Eurolife αντέδρασε αποτελεσματικά και έφερε το παιχνίδι και πάλι στα ίσα κάνοντας στα μέσα του 2ου ημιχρόνου το 2-2. Οι μονομαχίες γινόναν όλο και πιο σκληρές και όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα κριθεί στην παράταση, η Metlife κερδίζει φάουλ ακριβώς έξω από την περιοχή. Η φάση που ακολούθησε θα χαρακτηριζόταν κινηματογραφική. Το φάουλ εκτελείται, αμυντικός της Eurolife σταματάει τη μπάλα ακριβώς στη γραμμή, επικρατεί σύγχυση στα καρέ του τερματοφύλακα, και μία προβολή θα φέρει το γκολ. Πρωταθλήτρια με τελικό σκορ 2-3 η METLIFE.